logo bythewind.pl
Szkoła żeglarstwa

By the wind

Obóz żeglarski
na mazurach 2024

Obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży to idealna forma wypoczynku. Sprawdzi się ona dla każdego, kto chce spędzić swoje wakacje aktywnie i na świeżym powietrzu, poznając tajniki żeglarstwa i łącząc naukę z zabawą. Z wielką przyjemnością organizujemy obozy letnie dla dzieci, startując z Wrocławia w najpiękniejsze rejony Polski.

Obozy młodzieżowe
i dla dzieci - Wrocław

Wspólne doświadczenia podczas obozu żeglarskiego pomagają w nawiązywaniu trwałych i wartościowych przyjaźni. Wyzwania, jakie stawia przed uczestnikami żeglowanie, sprzyjają budowaniu zaufania i zdolności do podejmowania decyzji jako zespół. Organizowane przez nas kolonie żeglarskie służą więc nie tylko pogłębianiu wiedzy, ale rozwijaniu umiejętności interpersonalnych. Jednocześnie do każdego uczestnika podchodzimy indywidualnie, dając mu realne wsparcie w bezpiecznym przezwyciężaniu własnych wyzwań. Obóz żeglarski dla dzieci z Wrocławia i okolic to również kontakt z naturą i świeżym powietrzem, co sprzyja ogólnemu zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej.

13.07.2024 - 27.07.2024

03.08.2024 - 17.08.2024

zabawa

OBÓZ ŻEGLARSKI

Rekreacyjny

Zapraszamy osoby ceniące aktywny wypoczynek i dobrą zabawę. Skierowany jest dla każdego – osób bez doświadczenia, oraz doświadczonych żeglarzy.

nauka

OBÓZ ŻEGLARSKI

Szkoleniowy

Przeznaczony jest dla kursantów, którzy ukończyli 14 lat i chcą zdobyć uprawnienia do samodzielnego prowadzenia jachtów.

Szlifowanie

OBÓZ ŻEGLARSKI

doszkalający

Ta propozycja skierowana jest dla osób, które posiadają uprawnienia żeglarskie i chcą nauczyć się samodzielnie organizować wyprawy na żagle.

bagaż

OBÓZ ŻEGLARSKI

Treningowy

Ta forma obozu skierowana jest do uczestników posiadających uprawnienia żeglarza jachtowego, którzy chcą zdobyć doświadczenie poprzez pływanie jachtem pod nadzorem bez instruktora.

Kluczowym i priorytetowym elementem naszych obozów młodzieżowych z Wrocławia jest bezpieczeństwo. Nie można wyszkolić odpowiedzialnego i dobrego żeglarza bez położenia nacisku na ten kluczowy aspekt w procesie szkolenia żeglarskiego. Woda i wiatr to żywioły, które towarzyszą żeglarstwu od zawsze. Tylko zrozumienie, pokora i respekt do natury pozwolą na bezpieczne żeglowanie i dadzą świadomość załodze, że osoby odpowiedzialne nie ryzykują zdrowia i życia dla własnej satysfakcji. Kamizelki na pokładzie to nasza codzienność, dopasowanie powierzchni ożaglowania do warunków atmosferycznych to podstawa naszych działań. Na koloniach żeglarskich osiągane prędkości i wyniki nie są dla nas najważniejsze. Stawiamy za to na bezpieczeństwo oraz komfort załogi. Wieloletnie nasze doświadczenie pozwala przewidywać, być krok przed i unikać potencjalnych zagrożeń na lądzie i na wodzie.

Podczas obozu żeglarskiego dla dzieci staramy się łączyć edukację z radością i przygodą na wodzie. Uczestnicy mają możliwość poznania podstawowych zagadnień związanych z żeglarstwem, takich jak: budowa łodzi, nawigacja, zasady bezpieczeństwa, manewry i sterowanie jednostką. Na obozie młodzieżowym zdobędą także praktyczne doświadczenie, ucząc się, jak obsługiwać żagiel, silnik i wiosło. Powiemy również o właściwym reagowaniu na zmienne warunki atmosferyczne.

Obóz żeglarski to nie tylko nauka, ale także wiele atrakcji towarzyszących. W wolnym czasie uczestnicy będą mieli okazję do korzystania z rozmaitych zajęć, takich jak: gry zespołowe, sporty wodne, wędrówki po okolicy czy ogniska. Taki obóz żeglarski wędrowny umożliwia grupie się zintegrować, lepiej poznać i wzajemnie wymieniać się doświadczeniami.

Podczas obozu żeglarskiego startującego z Wrocławia ważnym elementem jest również nauka odpowiedzialności i samodyscypliny. Żeglarstwo to sport wymagający dużej koncentracji, dyscypliny i umiejętności pracy w zespole. Dlatego podczas obozu letniego uczestnicy będą mieli okazję do rozwijania tych umiejętności. Z pewnością okażą się one przydatne nie tylko w trakcie wakacji, ale także w codziennym życiu.

Obóz żeglarski dla dzieci to także okazja do wypoczynku w pięknych i malowniczych okolicach. Najczęściej jedziemy na Mazury, które są nie tylko rajem dla miłośników jezior, ale przestrzenią ciekawych zabytków i tras spacerowych. Mazury oferują też rejsy po kanałach i rzekach. Wiele ośrodków żeglarskich znajduje się w urokliwych miejscach nad morzem, jeziorami lub rzekami, co daje uczestnikom szansę na podziwianie pięknych krajobrazów oraz na wypoczynek w otoczeniu przyrody.

Warto zaznaczyć, że obóz żeglarski dla dzieci to doskonała okazja do zdobycia cennych doświadczeń oraz na rozwijanie swoich pasji. Żeglarstwo to sport, który wymaga ciągłego doskonalenia i pracy nad sobą. Dlatego uczestnicy obozu będą mieli szansę na rozwijanie swoich umiejętności żeglarskich oraz na zdobycie nowych znajomości, które pozwolą im na rozwijanie swojej pasji również poza obozem.

Zapraszamy osoby ceniące aktywny wypoczynek i dobrą zabawę. Skierowany jest dla każdego – osób bez doświadczenia, oraz doświadczonych żeglarzy.

Każdy będzie miał okazję rozwinąć, po krainie Wielkich Jezior Mazurskich, swoje umiejętności w zakresie żeglarstwa, współpracy i życia codziennego na żaglach. Wybierając się z nami, poznasz zwyczaje oraz etykietę żeglarską. Spędzisz niesamowite wieczory przy ognisku i fantastycznej atmosferze.

Każda osoba rozwija się we własnym tempie pod profesjonalnym okiem instruktorów By the wind.

Wypłyńmy razem na niezapomnianą przygodę z wiatrem i wodą.

Rejs szkoleniowy to dwa tygodnie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, po których załoganci będą w pełni przygotowani do państwowego egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Obozy letnie na Mazurach przeznaczone są dla kursantów, którzy ukończyli 14 lat i chcą zdobyć uprawnienia do samodzielnego prowadzenia jachtów.

Celem wyjazdu jest zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnej do pływania jachtami żaglowymi, nawigacji po szlakach wodnych, oraz zapewnieniu bezpieczeństwa w trakcie rejsu.
Nasza wypracowana formuła to nie tylko wiedza i umiejętności żeglarskie, ale także wypoczynek i integracja (gry i zabawy). Śpiewanie szant przy ognisku czy granie w karty to czasem szansa na początek niezapomnianej przygody w samym sercu Mazur!

Obozy doszkalające to propozycja skierowana dla osób, które posiadają uprawnienia żeglarskie i chcą nauczyć się samodzielnie organizować wyprawy na żagle.

Załogant, pod okiem doświadczonego instruktora wychowawcy, będą samodzielnie wykonywać  zadania związane z planowaniem wypraw, obsługą sprzętu oraz organizacją życia codziennego podczas rejsu.

Na obozie żeglarskim każdy z członków w równym zakresie będzie pełnił wszystkie funkcje – od cook’a do kapitana. Będzie przygotowywać przebieg wyprawy, uczyć się przekazywać wiedzę żeglarską, oraz krytycznie oceniać: sytuację, siebie i towarzyszy, dzięki czemu będą lepiej przygotowani na każdą możliwość

Ta forma obozu żeglarskiego skierowana jest do uczestników posiadających uprawnienia żeglarza jachtowego, którzy chcą zdobyć doświadczenie poprzez pływanie jachtem pod nadzorem bez instruktora.

W portach załogi będą samodzielnie wykonywać  zadania związane z planowaniem wypraw, obsługą sprzętu oraz organizacją życia codziennego podczas rejsu.

Na obozie żeglarskim każda załoga będzie posiadała na innym jachcie swojego instruktora wychowawcę, który będzie czuwał nad całym rejsem

godzin na wodzie

km trasy

DNI

nocleg
by the wind

Nasza flota to nowoczesne i komfortowe 8-10 osobowe jednostki pływające z pełnym zapleczem technicznym przystosowane do kilkunastodniowej autonomicznej żeglugi. Zaopatrzone są m.in w kambuz (kuchnia), lodówka, ogrzewanie, toaletę. Wyposażone są w standardowe gniazdka pozwalające naładować urządzenia elektroniczne. Posiadają niezbędne certyfikaty, atesty i są przez nas regularnie sprawdzane oraz serwisowane.

ważne
organizacja

obozy żeglarskie
z Wrocławia

13.07.2024 (I termin) i 03.08.2024 (II – termin) o godzinie 8:00 na dworcu głównym PKP we Wrocławiu, przy KFC.
Powrót 27.07.2024 - I termin i 17.08.2024 II termin. Planowany przyjazd do Wrocławia o godzinie 19:30 w to samo miejsce,
z którego wyjeżdżaliśmy.

Wiek (12 - 19 lat). Oświadczenie rodziców o stanie zdrowia dziecka. Zgoda na udział w programie obozowym. Akceptacja regulaminu obozowego. Wniesienie opłaty
w wyznaczonym terminie. Dostarczenie czytelnie wypełnionej karty obozowej, warunków oraz umowy.

Wrocław - Giżycko - pociąg
Giżycko - Marina Piękna Góra - autokar
koszt transportu wynosi 200 PLN

Łukasz Pochludka
mail: biuro@bythewind.pl
nr. kontaktowy: 503 772 229

Pływamy na: Aquatik 28, TWISTER 800N, AQUATIC 25T, ANTILA 24.4 i 27, JANMOR 700 - motorówka

Ubezpieczenie NNW

Gwarancja Turystyczna

Opłatę za: obóz żeglarski, dodatkowe kursy i gadżety przelewamy na nr rachunku bankowego:
81 1160 2202 0000 0005 9055 3388

 

pliki pdf
dokumenty

do pobrania

szkolenie
dodatkowo

kurs na sternika motorowodnego

by the wind

obozy żeglarskie opinie

Obóz żeglarski na Mazurach

Wspaniały obóz żeglarski. Miła i przyjazna atmosfera i dobra organizacja. Polecam!

Jakub Jagielski / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Organizacja pierwsza klasa.Obozy super można na nich poznać genialnych ludzi i nawiązać relacje na całe życie.❤️

Zuzanna Godzwon / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Świetna kadra i super ludzie. Bardzo polecam obozy i zajęcia na Odrze.

Szymon Pyzik / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Doświadczona i profesjonalna kadra, zajęcia rozwijają uczestników zarówno żeglarsko jak i "życiowo". Bezpieczeństwo i dobra zabawa to na pewno to co Cię spotka na obozach i zajęciach. Serdecznie polecam!

Andrzej Pyzik / Rodzic

Obóz żeglarski na Mazurach

Najlepsze obozy szkoleniowo żeglarskie, profesjonalna kadra, świetna atmosfera.

Marek Dylewicz / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Bardzo fajne obozy, super atmosfera i świetna kadra 💜 do zobaczenia za rok

Jagoda Turska / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Cudowny oboz z super ludzmi i pod opieka przekochanej kadry

Maja Siejko / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Obozy są bardzo dobrze zorganizowane, a sama idea obozu (pływanie na jachcie po Jeziorach Mazurskich i nauka życia na łódce) jest ciekawym doświadczeniem dla młodzieży. Bardzo polecam :))

Ewa Czechowicz / Uczestnik obozu

Obóz żeglarski na Mazurach

Mojej córce się bardzo podobało.W życiu nie wróciła tak zadowolona z obozu. Zaprzyjaźniła się z wieloma osobami niektóre chodzą z nią do szkoły. Moja córka była pod opieką pana Łukasza który jest zawsze otwarty na rozmowę oraz zawsze doradzi w sprawach żeglarskich

Edyta Leśniak / Rodzic
Bluzy obozowe dla uczestników
nowość
dodatkowe gadżety

BLUZY, TORBY
I KUBKI

by the wind

cena obozu żeglarskiego

W przypadku obozu szkoleniowego doliczamy do ceny obozu +125 PLN za egzamin państwowy na stopień żeglarza jachtowego

Promocja
Zarezerwuj z kodem WAKACJE i obniż cenę obozu o 200zł!
rekreacyjny
PLN 3899

termin lipcowy:
13.07.2024 - 27.07.2024
termin sierpniowy:
03.08.2024 - 17.08.2024

szkoleniowy
PLN 3999

termin lipcowy:
13.07.2024 - 27.07.2024
termin sierpniowy:
03.08.2024 - 17.08.2024

doszkalający
PLN 3899

termin lipcowy:
13.07.2024 - 27.07.2024
termin sierpniowy:
03.08.2024 - 17.08.2024

treningowy
PLN 3899

termin lipcowy:
13.07.2024 - 27.07.2024
termin sierpniowy:
03.08.2024 - 17.08.2024

cena

zawiera

 • nauka żeglowania
 • zakwaterowanie: 6/8 osób + sternik
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • opieka 24/7: instruktor wychowawca
 • dodatki: paliwo, opłaty portowe
 • serwis jachtowy: 24/7
 • ubezpieczenie NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
cena

nie zawiera

 • transport: pociąg + autokar - 200 PLN
 • toalety w portach: 1 - 2 PLN - w niektórych portach opłata pobierana indywidualnie 5 - 10 PLN
 • prysznice w portach: 10 - 15 PLN
 • kieszonkowe: sprawa indywidualna
 • Kursu na patent sternika motorowodnego + wycieczka - 1299 PLN
 • doszkolenia z manewrowania łodzią motorową + wycieczka - 499 PLN
 • rekreacyjne pływanie łodzią motorową - 199 PLN
 • dodatkowe gadżety: bluza firmowa, kubek termiczny, torba płócienna
Magazyn
sprawdź

relacje obozowe