bythewind.pl

obóz żeglarski na mazurach 2024

rekreacyjny:

Zapraszamy osoby ceniące aktywny wypoczynek i dobrą zabawę. Skierowany jest dla każdego – osób bez doświadczenia, oraz doświadczonych żeglarzy.

Każdy będzie miał okazję rozwinąć, po krainie Wielkich Jezior Mazurskich, swoje umiejętności w zakresie żeglarstwa, współpracy i życia codziennego na żaglach. Wybierając się z nami, poznasz zwyczaje oraz etykietę żeglarską. Spędzisz niesamowite wieczory przy ognisku i fantastycznej atmosferze.

Każda osoba rozwija się we własnym tempie pod profesjonalnym okiem instruktorów By the wind.

Wypłyńmy razem na niezapomnianą przygodę z wiatrem i wodą.

Uczymy się kłaść i stawiać maszt na jachcie Antila 27. Dobry klar ze wszystkimi wantami i fałami to podstawa!

SZKOLENIOWy:

Rejs szkoleniowy to dwa tygodnie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, po których załoganci będą w pełni przygotowani do państwowego egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Przeznaczony jest dla kursantów, którzy ukończyli 14 lat i chcą zdobyć uprawnienia do samodzielnego prowadzenia jachtów.

Celem wyjazdu jest zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnej do pływania jachtami żaglowymi, nawigacji po szlakach wodnych, oraz zapewnieniu bezpieczeństwa w trakcie rejsu.

Nasza wypracowana formuła to nie tylko wiedza i umiejętności żeglarskie, ale także wypoczynek i integracja (gry i zabawy). Śpiewanie szant przy ognisku czy granie w karty to czasem szansa na początek niezapomnianej przygody w samym sercu Mazur!

Refowanie grota. Jesteśmy zawsze krok przed! Nie ważne jaka jest pogoda teraz, ważne jaka może być za chwile!

DOSZKALAJĄCy:

Ta propozycja skierowana jest dla osób, które posiadają uprawnienia żeglarskie i chcą nauczyć się samodzielnie organizować wyprawy na żagle.

Załogant, pod okiem doświadczonego instruktora wychowawcy, będą samodzielnie wykonywać  zadania związane z planowaniem wypraw, obsługą sprzętu oraz organizacją życia codziennego podczas rejsu.

Każdy z członków w równym zakresie będzie pełnił wszystkie funkcje – od cook’a do kapitana. Będzie przygotowywać przebieg wyprawy, uczyć się przekazywać wiedzę żeglarską, oraz krytycznie oceniać: sytuację, siebie i towarzyszy, dzięki czemu będą lepiej przygotowani na każdą możliwość

Nauka żeglowania połączona z wędrówką żeglarską po Wielkich Jeziorach Mazurskich
0
godzin na wodzie
0
Km trasy
0
dni

galeria

Obozy na Mazurach, kursy żeglarskie, rejsy żeglarskie, szkoła żeglarska, obozy żeglarskie 2023, kolonie żeglarskie 2024

Kurs na sternika motorowodnego, doszkalanie motorowodne,

wycieczka motorówką na każdym turnusie!


obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży

Terminy i cena:

Rekreacyjny

Młodzież w wieku 12-19 lat
3599 PLN rabat - 100 PLN:
 • zgłoszenie do 31.12.2023
 • dla rodzeństwa
 • dla grup min. 3 osoby
pROMOCJA

Szkoleniowy

Wiek: 14-19 lat
3699 PLN rabat - 100 PLN:
 • zgłoszenie do 31.12.2023
 • dla rodzeństwa
 • dla grup min. 3 osoby
 • +125PLN egzamin
pROMOCJA

Doszkalający

Wiek: 13-19 lat
3599 PLN rabat - 100PLN:
 • zgłoszenie do 31.12.2023
 • dla rodzeństwa
 • dla grup min. 3 osoby
pROMOCJA

SMS - szkolenie młodych skipperów

Wiek: 17-19 lat
3599 PLN rabat - 100PLN:
 • zgłoszenie do 31.12.2023
 • dla rodzeństwa
 • dla grup min. 3 osoby
pROMOCJA

cena zawiera:

nie zawiera:

Opinie:

Pieterekxd 123
Pieterekxd 123
Bardzo fajne obozy i szkolenia. Nawet jako osoba posiadająca patent żeglarski od roku mogłem się dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o żeglarstwie. Bardzo polecam.
Marta Borkowska
Marta Borkowska
elegancko pięknie ślicznie
Nikodem Staszczak
Nikodem Staszczak
👍
Ola Kamińska
Ola Kamińska
Jeden z najlepszych obozów na jakich byłam! Świetni instruktorzy, naprawdę dużo zyskałam w dziedzinie żeglarstwa. Cudowna przygoda, szczerze polecam i na pewno wrócę w przyszłym roku!
Katarzyna Janiczek
Katarzyna Janiczek
Wspaniały obóz. Co roku gdy przyjeżdżam dowiaduję się nowych niezbędnych informacji do samodzielnej żeglugi. Przyprowadzam znajomych, którzy wydają się równie zadowoleni co ja!!! Obóz jest suuuuper, fajna, ale także doświadczona kadra, a także super ludzie, z którymi można dzielić się tą wspaniałą pasją!!! Dużo się już nauczyłam na obozach i zamierzam w następnych latach tu wracać.
Marta
Marta
Córka wróciła zachwycona z obozu na Mazurach. Super atmosfera, przygoda i nauka, profesjonalna, sympatyczna kadra. Za rok koniecznie kolejny obóz z By The Wind.
Wojciech Bazan
Wojciech Bazan
Instytucja prowadzona przez nietuzinkowych ludzi, z pasją i świetną opieką nad szkolonymi w żeglarskim fachu młodymi ludźmi. Warte zdecydowanego polecenia.
Maja Warchoł
Maja Warchoł
Córka niesamowicie zadowolona z obozu, pełna pozytywnych emocji, wspomnień i doświadczeń, "grozi" że w przyszłym roku też się wybiera więc to chyba najlepsza rekomendacja 🙂
Barbara Al Naib
Barbara Al Naib
Wielkie dzięki dla Pana Łukasza i pozostałych opiekunów. Te dwa tygodnie były super przygodą dla Samiego. Jest mega zadowolony i my jako rodzice również. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. Dziękujemy.
Oliwia Zachariasiewicz
Oliwia Zachariasiewicz
Profesjonalizm i zaangażowanie. Polecam

organizacja - obóz żeglarski z wrocławia

zbiórka

13.07.2024 (I termin) i 03.08.2024 (II – termin) o godzinie 8:00 na dworcu głównym PKP we Wrocławiu, przy KFC.
Powrót 27.07 - I termin i 17.08 II termin. Planowany przyjazd do Wrocławia o godzinie 19:30 w to samo miejsce,
z którego wyjeżdżaliśmy.

Sposób kwalifikacji

Wiek (12 - 19 lat). Oświadczenie rodziców o stanie zdrowia dziecka. Zgoda na udział w programie obozowym. Akceptacja regulaminu obozowego. Wniesienie opłaty
w wyznaczonym terminie. Dostarczenie czytelnie wypełnionej karty obozowej, warunków oraz umowy.

TRANSPORT

Wrocław - Giżycko - pociąg
Giżycko - Marina Piękna Góra - autokar
koszt transportu wynosi 200 zł

kierownik wypoczynku

Łukasz Pochludka
mail: biuro@bythewind.pl
nr. kontaktowy: 503 772 229

Na czym pływamy?

Pływamy na: TWISTER 800N, AQUATIC 25T i 28, ANTILA 24.4 i 27, JANMOR 700

ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW

pliki do pobrania

Stanawiamy na:

wychowanie, edukację, wsparcie, zabawę, przygodę, rzetelność!

bezpieczeństwo to podstawa!

Kluczowym i priorytetowym elementem naszych obozów jest bezpieczeństwo. Nie można wyszkolić odpowiedzialnego i dobrego żeglarza bez położenia nacisku na ten kluczowy aspekt w procesie szkolenia żeglarskiego. Woda i wiatr to żywioły, które towarzyszą żeglarstwu od zawsze. Tylko zrozumienie, pokora i respekt do natury pozwolą na bezpieczne żeglowanie i dadzą świadomość załodze, że osoby odpowiedzialne nie ryzykują zdrowia
i życia
dla własnej satysfakcji. Kamizelki na pokładzie to nasza codzienność, dopasowanie powierzchni ożaglowania do warunków atmosferycznych
to podstawa naszych działań a osiągane prędkości i wyniki nie są dla nas najważniejsze. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i pewność oraz komfort załogi.  Wieloletnie nasze doświadczenie pozwala przewidywać, być krok przed i unikać potencjalnych zagrożeń na lądzie i na wodzie.

kadra i kierownictwo:

To nie zbiór przypadkowych osób zatrudnionych tylko na okres wakacji ale to znajomi oraz przyjaciele (pasjonaci żeglarstwa), których znam i współpracuje z nimi od najmłodszych lat. Pod moimi skrzydłami rozwijali umiejętności żeglarskiekompetencje pedagogiczne. To osoby z pasją i doświadczeniem, którzy związali swoje życie z żeglarstwem i chęcią przekazywania swojej wiedzy kolejnym młodym odkrywcom. Bazując na swoich doświadczeniach doskonale znają potrzeby młodego człowieka i przekazują wiedzę w sposób przestępny i zrozumiały, zwracając uwagę na indywidualność każdego uczestnika. Nie są dla nich tylko szkoleniowcami, ale dążą do bycia przyjacielem, wzorcem i autorytetem nie tylko podczas obozów ale i po za nimi. 

Organizator wypoczynku jest jednocześnie kierownikiem, który będąc na miejscu dba o bezpieczeństwo. Nadzoruje przyjęty zgodnie z założeniami programu szkoleniowego.  

Obóz żeglarski szkoleniowy dla młodzieży 14 - 16 lat
Ćwiczenie podstawowych manerów na wodzie: odpadanie, ostrzenie, zwrot przez sztag i rufę.
Wędrowny obóz żeglarski na Mazurach z patentem żeglarskim
Po tygodniowym szkoleniu przyszedł czas na wpłynięcie na największe jezioro Śniardwy!

Sprzęt:

Nasza flota to nowoczesne i komfortowe  6-8 osobowe jednostki pływające z pełnym zapleczem technicznym przystosowane do kilkunastodniowej autonomicznej żeglugi. Zaopatrzone są m.in w kambuz (kuchnia), lodówka, ogrzewanie, toaletę. Wyposażone są w standardowe gniazdka pozwalające naładować urządzenia elektroniczne. Posiadają niezbędne certyfikaty, atesty i są przez nas regularnie sprawdzane oraz serwisowane.

Antila 27 – Dżoana, Antila 24.4 – Lupo, Twister 800N – Dagome i Denar , Aquatik 25T – Elfik i Piotek

PORT w Pięknej górze

początek wspólnych
wojaży

Obóz żeglarski turnus pierwszy 2022r.

FAQ

Nie będziemy musieli polować, co jakiś czas odwiedzimy sklep, żeby zaopatrzyć się w potrzebne składniki, z których później wachta kambuzowa przygotuje pyszne dania (śniadanie, obiad, kolację).

Zarówno na obóz żeglarski dla dzieci jak i obóz żeglarski dla młodzieży transport uczestników na miejsce odbywa się dwoma środkami transportu. Z Wrocławia do Giżycka przejedziemy pociągiem, natomiast z Giżycka do Portu Piękna Góra przemieścimy się autokarem.

Boisz się, że Twoja pociecha zgubi się w pociągu? Bez obaw, obecni będą wykwalifikowani wychowawcy, którzy nikogo nie zostawią w tyle!

Uwaga!
Kosz transportu nie jest wliczony w cenę turnusu.

Istnieje możliwość dowiezienia dziecka na miejsce we własnym zakresie:
Miejsce turnusu Port „Piękna Góra” 4c 11-500 Giżycko

Dołożymy wszelkich starań, żeby tak było. Zostaniesz wyposażony w kamizelkę ratunkową (komfortową – pneumatyczną), dowiesz się gdzie znajduje się apteczka. Poinstruujemy cię również jak zachowywać się na jachcie i bezpiecznie go opuszczać. W razie jakichkolwiek wątpliwości masz do dyspozycji instruktorów, którzy z chęcią udzielą wszelkich informacji.

Pewnie! Jednak dla własnego bezpieczeństwa podczas przebywania na jachcie potrzebne będzie noszenie kamizelki ratunkowej. Nasza flota wyposażona jest we wszystkie niezbędne środki ratunkowe. Dodatkowo na początku każdego obozu mamy zajęcia praktyczne i teoretyczne z zakresu ratownictwa, na których dowiesz się podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie i nad wodą.

Na wodzie warunki mogą zmienić się z minuty na minutę, więc trzeba wziąć to pod uwagę! 

DOKUMENTY:

 • Legitymacja, 
 • karta kwalifikacyjna uczestnika obozu – do oddania na zbiórce! 
 • Regulamin podpisany przez opiekuna i uczestnika!

UBRANIE NA DESZCZOWE DNI

 • sztormiak (najlepiej kurtka + spodnie)

UBRANIA OGÓLNE

 • bielizna;
 • koszulki z krótkim rękawkiem;
 • ciepłe bluzy, polar;
 • długie i krótkie spodnie;
 • strój kąpielowy;
 • piżama;
 • obuwie: buty zakryte, do wody, sandały, klapki.

COŚ NA GŁOWĘ: chustka, czapka z daszkiem

 POZOSTAŁE:

 • śpiwór;
 • ręczniki (najlepiej szybkoschnące);
 • przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, kosmetyki);
 • krem z filtrem UV;
 • coś na komary i kleszcze;
 • butelka filtrowana do picia wody
 • latarka;
 • rękawiczki;
 • kieszonkowe (w tym na opłaty za prysznice-drobne).

* Pakujemy rzeczy do torby lub plecaka bez stelaża

To na pewno fajne, gdy przyjedzie po ciebie starszy brat albo ciocia z Ameryki, jednak dla Twojego bezpieczeństwa prosimy, żeby na miejsce zbiórki stawił się rodzic albo opiekun prawny. 

Jeżeli rodzic z jakiś powodów nie jest wstanie odebrać Ciebie po przyjeździe konieczne jest dołączenie do karty Uczestnika pisemnego upoważnienia do odbioru przez wskazaną osobę.

W świetle prawa, obozy z noclegiem stanowią imprezę turystyczną, a więc kwalifikuje się do opłacenia Bonem. Można nim zrealizować drugą ratę zaliczki za obóz lub dopłatę. Pamiętaj jednak, że pierwsza rata zaliczki musi zostać uregulowana przelewem. Jeżeli zapiszesz się po 31.03.2022, bonem zapłacić możesz tylko dopłatę za obóz!

Z przyczyn bezpieczeństwa wolimy, żebyś nie brał ze sobą karty płatniczej. Mazury to bardzo rozwinięty rejon, ale może się zdarzyć, że nie będzie terminala albo będziesz potrzebował drobnych na przeróżne sprawy. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą bilon i gotówkę.

Rezygnacja z imprezy turystycznej opisana jest w umowie, która została wysłana Państwu po zapisaniu dziecka na obóz oraz na stronie w pliku „Warunki uczestnictwa”.

Koszty i procedura zwrotu pieniędzy opisane są w umowie, która została wysłana Państwu po zapisach na obóz oraz na stronie w pliku „Warunki uczestnictwa”.

Kursy na patenty ŻEGLARSKIe i motorowodne we wrocławiu

Do rozpoczęcia szkoleń nie są wymagane specjalne umiejętności ze sportów wodnych – wszystkiego dowiesz się od nas. Jeśli Twoim marzeniem był wakacyjna wycieczka na jachcie, to nasze kursy: żeglarz jachtowy, patent sternika motorowodnego, mogą stanowić pierwszy krok do jej zrealizowania! Zapraszamy nowych kursantów do nauki żeglowania