Obozy żeglarskie dla dorosłych 2024

By the wind zaprasza na obozy żeglarskie na Mazurach dla wszystkich dorosłych, bez względu na posiadane doświadczenie. Jeśli chciałbyś nauczyć się żeglować, albo udoskonalić swoje umiejętności, nasza oferta jest dla Ciebie! Nasza wykwalifikowana kadra przygotuje Cię do samodzielnego prowadzenia jachtu, a nawet do uzyskania patentu żeglarza jachtowego. Jeśli masz już takie uprawnienia, z nami masz okazję odświeżyć swoją wiedzę i "opływać się" po różnorodnych mazurskich akwenach i portach. Mamy też miejsce dla osób chcących pożeglować rekreacyjnie i nacieszyć się samym współtworzeniem załogi. Dodatkowo gwarantujemy miło spędzony czas w dobrym towarzystwie, przy dźwięku szant i wśród pięknych krajobrazów Krainy Wielkich Jezior. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, by rozpocząć żeglarską przygodę!

Czego się nauczysz podczas rejsu?

Nasz obóz to przede wszystkim rejs szkoleniowy, dlatego każdy uczestnik będzie miał możliwość spróbowania swoich sił jako sternik. Pod okiem doświadczonych instruktorów będziesz ćwiczyć praktyczne elementy manewrowania jachtem. Duży nacisk kładziemy na działania portowe i różne metody cumowania. Mazury są idealnym miejscem do zdobywania doświadczenia w manewrach portowych, bo zasady cumowania różnią się w zależności od przystani. Spotkamy się zarówno z bojami i klasycznym stawaniem na kotwicy, ale także z mooringami, i y-bomami. Jeszcze inaczej wygląda stawanie na dzikiej bindudze, którego także Cię nauczymy. Podczas 7-dniowego obozu doświadczymy zmiennych warunków atmosferycznych, co da nam idealną okazję do przećwiczenia żeglowania w różnej pogodzie. Zajęcia praktyczne będą dopasowane do stopnia zaawansowania załogi.

Wszechstronne zdobywanie umiejętności żeglarskich

Jak na obóz żeglarski przystało, omówimy zagadnienia teoretyczne dotyczące teorii żeglowania, przepisów, locji, ratownictwa czy meteorologii. Czym nasza szkoła żeglarska różni się od innych? Wiemy, że pływanie to nie tylko suche manewry i teoria, ale także masa wiedzy praktycznej potrzebnej do wynajęcia jachtu, obsługiwania wyposażenia jednostki (np. silnik, instalacja gazowa/wodna, kładzenie masztu), planowania trasy rejsu w oparciu o mapę oraz aktualne warunki pogodowe. Po naszym obozie będziesz wiedział, jak samodzielnie i bezpiecznie poprowadzić taki rejs w przyszłości. Będziesz też mógł podejść do zdania egzaminu na patent żeglarza jachtowego. 

Cud natury? Mazury 2024!

Podczas obozu zwiedzimy niemal całe Mazury. Jest to bardzo różnorodny region z kilkoma ciekawymi miasteczkami, jak Giżycko, Ryn czy Mikołajki, ale też z piękną dziką naturą. Aby urozmaicić naszą mazurską przygodę, codziennie będziemy cumować w innym miejscu. Raz będzie to nowoczesna ekomarina, innym razem półdzika plaża. Żeglując po mazurskich jeziorach, takich jak najbardziej znane Śniardwy albo najgłębsze Tałty, będziemy podziwiać piękne widoki i cieszyć się świeżym powietrzem. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu poznaliśmy wiele mniej znanych zakątków Mazur, w które również Cię zabierzemy. Wspólnie przepłyniemy śluzę, odwiedzimy Króla Sielaw, a może nawet zacumujemy przy Czarcim Ostrowie... Mazury to nie tylko jeziora i lasy, ale także pyszna kuchnia i specyficzny żeglarski klimat. Tego najlepiej doświadczycie wieczorami w Rynie albo w Mikołajkach. Równie piękne, a może i piękniejsze są noce przy ognisku, kiedy widać prawie wszystkie gwiazdy.

Jak wygląda obóz?

Zapraszamy na 7-dniowe obozy żeglarskie. Startujemy z Wrocławia, skąd pociągiem jedziemy do Giżycka. Jachty czarterujemy w Pięknej Górze. Każda załoga codziennie przygotowuje dla siebie śniadania, obiady oraz kolację. Trasa rejsu wiedzie głównym szlakiem Mazur. Jej dokładny przebieg jest ustalany na bieżąco, z uwzględnieniem pogody. Dzienny czas rejsu to około 6 godzin. Popołudnia i wieczory spędzamy na wspólnym odpoczynku przy szantowaniu i nauce węzłów.

Kogo zapraszamy na kurs żeglarski dla dorosłych? 

W naszym kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 18 lat. To Twój pierwszy raz na żaglach? Nie martw się, na naszym szkoleniu żeglarskim nauczysz się manewrować jachtem! Masz już patent żeglarski? Na bieżąco będziemy organizować wyzwania szkoleniowe dopasowane do Twojego poziomu.  A może interesuje Cię rekreacyjne pływanie bez stresu? Zapraszamy również tych, którzy chcą po prostu posiedzieć na jachcie i spędzić miło czas.  Dołącz do naszej załogi już dziś!

Nasza kadra

Zespół by the wind stanowią doświadczeni i specjalnie wyselekcjonowani instruktorzy z wysokimi kompetencjami. Nasze doświadczenie zdobywaliśmy zarówno na akwenach śródlądowych, jak i na wodach morskich. Nieustannie sami podwyższamy nasze uprawnienia, zapewniając Tobie najwyższej jakości opiekę instruktorską. Z nami poznasz niezbędne zasady bezpieczeństwa, nauczymy Cię manewrowania jachtem na żaglach i na silniku. Doprowadzimy Cię także do uzyskania w naszym kraju uprawnień żeglarskich. 

Jachty na których prowadzone są rejsy

Chcemy zapewnić najwyższej jakości żeglugę i warunki mieszkalne, dlatego nasze szkolenia dla dorosłych odbywać się będą na 10 osobowych jachtach żaglowych o podwyższonym komforcie. Jachty wyposażone są w zamykane kabiny, toalety i wygodny kambuz. Firma czarterująca gwarantuje serwis 24/7 w każdym miejscu, w którym będziemy. Nasze jachty posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty.

Cena naszego obozu
1999 PLN

szkolenie żeglarskie zakończone egzaminem + 300 PLN

możliwość wynajęcie jachtu ze sternikiem dla grupy - 10 000 PLN

termin wrześniowy:
07.09.2024 - 14.09.2024

Cena zawiera: 

nauke żeglowania, zakwaterowanie: max 6 osób + sternik, paliwo, opłaty portowe, serwis jachtowy: 24/7, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT.

Cena nie zawiera: 

wyżywienia, transportu, toalety i pryszniców w portach, opłaty za egzamin na patent żeglarza jachtowego. 

Jak zapisać się i wziąć udział w rejsie po Wielkich Jeziorach Mazurskich

Klikając w przycisk "rezerwacja" zostaniesz przeniesiony do formularza . Wypełnij zgłoszenie i prześlij je do nas.

Zapraszamy do zapoznania się z inną ofertą imprez żeglarskich

Szkolenie na patent Wrocław.
kursy żeglarskie dla dorosłych i młodzieży we Wrocławiu,
Dziewczyny żeglujące po jeziorze Śniardwy
14 dniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na Mazurach - najbardziej polecane obozy przez uczestników i kursantów.
Szkolenia motorowodne Wrocław
Wyjazd na narty z Wrocławia
Jednodniowe wyjazdy na narty z Wrocławia
Ćwiczenie manewrów portowych
Zajęcia żeglarskie dla młodzieży we Wrocławiu