bythewind.pl

Gdzie najlepiej pojechać na narty z Wrocławia?

Gdzie na narty z Wrocławia?

Gdzie najlepiej wybrać się na narty niedaleko Wrocławia?

Robi się coraz chłodniej, zaraz zacznie się sezon narciarski dla wielbicieli szaleństwa na śniegu zrobiliśmy zestawienie fajnych miejsc do jazdy na nartach w odległości od 1,5 do 2 godzin jazdy samochodem z Wrocławia. Każdy fan jazdy na nartach mieszkający we Wrocławiu lub w jego okolicach na pewno przynajmniej raz w sezonie zimowym skorzysta z poniższych miejsc.

Zieleniec Narty – zacznijmy od najpopularniejszej dla mieszkańców Wrocławia i jego okolic miejscowości jakim są Duszniki Zdrój i znajdujący się tam stok Zieleniec Ski Arena

Zieleniec narty

Stok Zieleniec Ski Arena znajduje się w odległości 110 km od południowych granic Wrocławia jest to najpopularniejszy, a zarazem największy stok narciarski w Sudetach Środkowych. Jest otoczony przez Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Góry Bystrzyckie, Góry stołowe i Góry Bardzkie. Częstym błędem jest mówienie, że Zieleniec leży w Kotlinie Kłodzkiej,a  w rzeczywistości leży poza nią w dolinach rzek.

W zieleńcu znajdziemy dla snowboardzistów i narciarzy 29 wyciągów narciarskich i kolejkę gondolową z kanapami. Dostępnych jest ponad 20 kilometrów narciarskich i snowboardowych tras o zróżnicowanym  stopniu trudności. Większość zjazdów jest oświetlona więc można poszaleć do godziny 21:00. Z każdego wyciągu można korzystać z jednym karnetem, kupionym na miejscu lub przez internet.

Wyjazd do zieleńca na narty

Dodatkowo Zieleniec dysponuje też wspaniałą gastronomia i bazą noclegową. W zależności od pory roku znajdziemy w nim zimą szkółkę narciarską, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, a latem trasy rowerowe, ścieżki do pieszych wycieczek czy nordik walkingu.

Czarna Góra narty – kolejne miejsce do jazdy na nartach blisko Wrocławia znajduje się w Czarnej Górze i nazywa się Czarna Góra Resort

Czarna Góra Narty

To piękne miejsce jest położone obok Śnieżnika. Ten ośrodek narciarski to zbiór nartostrad leżący na stokach Żmijowca i Czarnej Góry niedaleko wsi Sienna, powstał 26 lat temu bo w roku 1996. W skład resortu wchodzi pięć naśnieżanych polan narciarskich w tym cztery oświetlone. Dziewięć tras narciarskich z czego siedem jest w całości naśnieżanych, sześć wyciągów talerzykowych, czteroosobowa kolejka linowa Efka, czteroosobowa linowa kolej Żmija oraz sześcioosobowa kolej linowa Luxtorpeda na Czarna Górę o długości blisko 1400 metrów. Stoki mają różne poziomy trudności od tych czarnych dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów po te łagodne dla początkujących amatorów zimowych sportów. Łączna długość nartostrad to 14 kilometrów białego szaleństwa. Oczywiście wszystkie trasy przejedziemy na jednym karnecie. Oprócz tego na terenie ośrodka znajdują się cztery wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i sześć szkółek narciarskich. Nie brakuje też miejsc noclegowych od Villi Czarna Góra po piękne apartamenty położone w okolicy, a to wszytko około 120 km stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia.

Czarna Góra narty

Pojedź z nami na narty z Wrocławia

Jeżeli nie chcesz jechać samemu organizować wyjazdu we własnym zakresie, a dodatkowo to zapraszamy na wyjazd z By The Wind. W każdym roku w sezonie narciarskim organizujemy jednodniowe wyjazdy do Zieleńca i Czarnej Góry. Wyjazd z nami jest jak wyjazd z grupą znajomych. Z częścią już się znamy, a z częścią sie poznamy bo łączy nas wspólna pasja jaką jest jazda na nartach. Ci co Nas jeszcze nie znają na pewno poczują się dobrze w naszym towarzystwie. Część z nas to instruktorzy, doświadczeni narciarze i snowboardziści zawsze pomożemy i doradzimy co zmienić by jeździć lepiej i bezpieczniej. Jeżeli jesteś początkującym narciarzem nie przejmuj się nie będziesz sam. Zapraszamy na ekspres narty z Wrocławia.

Sokolec narty – przenieśmy się teraz na narty do Sokolca na Przełęcz Sokolą Ski

W górach Sowich, niedaleko Rzeczki i Sokolca leży przełęcz Sokola Ski. Poza sześcioma wyciągami narciarskimi, można tam znaleźć nie tylko restauracje, ale i świetnie rozbudowaną bazę noclegową. Ze wszystkich wyciągów można skorzystać w ramach jednego karnetu. Sokola Ski posiada cztery trasy zjazdowe, których łączna długość wynosi 2400 metrów, a także wyciąg orczykowy, dwuosobowy. Cały stok jest świetnie oświetlony oraz wyposażony w sztuczne naśnieżanie. Każdy kto przyjedzie do przełęczy Sokola Ski może skorzystać z bezpłatnego parkingu, wypożyczalni nart, snowparku, a także ze szkółki narciarskiej Skisowa. Przedstawiona wyżej przełęcz oddalona jest od Wrocławia tylko o 70 kilometrów czyli około godziny jazdy autem.

Wyjazd do Sokolca na narty

Szklarska Poręba narty – następnym fajnym miejscem dla narciarzy jest SkiArena w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba narty

Ten ośrodek narciarski  ten oferuje 12 kilometrów dośnieżanych nartostrad. Żeby wjechać na Szrenicę trzeba użyć wyciągu krzesełkowego, który składa się z dwóch części o długości prawie 2800 metrów. Ski Arena w Szklarskiej Porębie posiada 5 tras narciarskich od bardzo trudnych po te dla niedoświadczonych amatorów sportów zimowych. Nartostrady są oświetlone dzięki czemu można zjeżdżać po zachodzie słońca. na terenie ośrodka można pożyczyć sprzęt narciarski  dobrze zjeść czy skorzystać z parkingu a to wszystko w odległości 130 km od granic Wrocławia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *